Choď na obsah Choď na menu

Prenájom v Novom Meste nad Váhom.

14. 5. 2019

Často je mi kladená otázka, či sú ceny prenájmov bytov v Novom Meste nad Váhom reálne tak, ako sú prezentované na inzertných portáloch. Mnoho záujemcov mi tvrdí, že tieto ceny sú vysoké, že sa im v žiadnom prípade po finančnej stránke tento spôsob bývania neoplatí.

Pravdou je, že naozaj je to tak. Ceny nájmov v Novom Meste sú vysoké, a preto sa mladí ľudia viac prikláňajú možnosti hypotekárneho financovania pri kúpe vlastnej nehnuteľnosti, ktorých v našom meste tiež nie je nazvyš. Napriek tomu ceny nájmov sú reálne a častokrát sú záujmy vybavené do 1 týždňa. Záujemcov o nájomné byty je v meste naozaj mnoho a som si istý, že dôvod je každému zrejmí. Áno, je to pracovná príležitosť v lokalite. Sú to Slováci pracujúci v meste na týždňovkách, ale hlavne občania Srbska, Ukrajiny, Chorvátska a iných krajín, ktorí sú tu samozrejme kvôli pracovným možnostiam. Na základe skúseností si dovolím tvrdiť, že títo záujemci pokrývajú 90% záujmu o nájom v lokalite.

Ak si teda zverejníte inzerciu prenájmu bytu, alebo ubytovacieho priestoru, musíte byť pripravený na to, že 9 z 10 záujemcov nebudú „Novomešťania“. Nebudú to mladé rodiny, ani mladí ľudia s chuťou osamostatniť sa. Na 1-izbový byt Vám za jeden týždeň zavolá aj 20 záujemcov. No viete v akom znení by mala byť práve Vaša nájomná zmluva? Viete čo všetko by mala obsahovať dobrá nájomná zmluva? Čomu sa treba vyhnúť a na čo v zmluve nezabudnúť alebo na aký dlhý čas by mala byť? Čo ak Vám záujemca prestane uprostred zmluvného obdobia splácať nájomné?

Veľa nájomníkov chce majiteľovi „uľahčiť“ proces tým, že sami navrhnú a pripravia Nájomnú Zmluvu. Vážne by ste podstúpili toto zahrávanie sa s Vašim majetkom?

Odporúčam obrátiť sa na dôveryhodného sprostredkovateľa, makléra realitnej kancelárie, ktorý Vás prevedie celým priebehom. Podľa predom dohodnutých podmienok odkomunikuje ponuku so všetkými záujemcami, po Vašom schválení záujemcu pripraví vhodnú Nájomnú Zmluvu, spíše stav energií a odovzdá nehnuteľnosť nájomníkovi.

Nehazardujte s vlastným majetkom a dôverujte skúsenostiam.

Marián Bielik
Realitný maklér pre okres NMnV
0905/319 946
www.marianbielik.sk
RE/MAX NaMax

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.