Choď na obsah Choď na menu

Prenájom v Novom Meste n/Váhom "2"

15. 1. 2020

Prenájom v Novom Meste nad Váhom.

K téme „prenájom v Novom Meste nad Váhom“ som sa už pred časom venoval. Stav v oblasti prenájmov v Novom Meste n/Váhom ale nie je v roku 2020 o nič lepší ako tomu bolo v rokov predchádzajúcich, a skôr by som povedal, že situácia je ešte o niečo horšia. Od prelomu rokov prešlo len 15 dni a počet záujemcov čím ďalej narastá. Denne ma kontaktuje minimálne jeden záujemca, ktorý márne hľadá voľný nájomný byt.

Zo skúseností z predchádzajúcich rokov som aj ja očakával, že začiatkom roka sa určitý počet nájomných bytov uvoľní a budú tak k dispozícii pre nových záujemcov, no zdá sa, že tohto roku tomu tak nebude. Výstavba nových bytov je slabá, alebo nepostačujúca pre množstvo záujemcov a v konečnom dôsledku, už keď sú novostavby aj k predaju, pre mnohých záujemcov sú ceny vysoké. Z toho dôvodu mnohým nájomníkom nezostáva nič iné, len predĺžiť svoje nájomné zmluvy a vyčkávať ďalej a žiadateľom o nájom zostáva tiež len možnosť vyčkávať. Možno práve preto sa mnoho mladých ľudí rozhodne mesto opustiť a pokúsiť sa zmeniť život v zahraničí.

Je však vyčkávanie vhodné? Hypotekárne podmienky sú momentálne výborné, no je zjavné, že aj v tejto oblasti sa každoročne pritvrdzuje. Preto je dôležité zrovnať si včas priority, a ak Vám vo výsledku vychádza, že asi je vhodná chvíľa zvážiť hypotekárne financovanie na kúpu nehnuteľnosti, kontaktujte ma. Napíšte, zavolajte a verím, že Vám dokážeme sprostredkovať výhodné podmienky na kúpu nového bývania.

 

Marián Bielik

Certifikovaný realitný maklér

Nové Mesto nad Váhom

RE/MAX NaMax