Choď na obsah Choď na menu

Bez realitky, bez elektrikára, bez zubára, ...

23. 9. 2019

Vidieť mediálne známu osobnosť na billboarde je bežná vec. Niektoré realitné kancelárie sa taktiež snažia zviditeľniť za pomoci mediálne známych tvárí. Pred časom sme tak mohli vidieť pána Michala Hudáka, ktorý svoju tvár prepožičal k zviditeľneniu nemenovanej realitnej kancelárie s titulkom „Predávam s XY reality“. Táto realitná kancelária pôsobí v Trenčíne a je teda na zamyslenie či pán Hudák žijúci nie v tomto kraji skutočne predáva prostredníctvom kancelárie, ktorej zapožičal (predal) svoju tvár.

Ale samozrejme je to pochopiteľné. Reklama dnes hýbe svetom a dokonca aj mení názory nielen nás bežných ľudí.

michal-hudak.jpg

V posledných dňoch však môžete spozorovať aj kolegu a seriálového partnera vyššie spomínanej televíznej osobnosti, a to pána Lukáša Latiňáka. Tento však už neprezentuje a nevyzdvihuje činnosť realitnej kancelárie, ale naopak jeho slogany tvrdia, že predaj Vašej nehnuteľnosti v hodnote desiatok ba aj stoviek tisíc eur je výhodnejšie predať bez realitnej kancelárie a vraj pri tom aj ušetríte.

latinak.jpg

Dovolím si zapochybovať o spomínanej „nerealitnej“ spoločnosti, ktorej personál o sebe tvrdí, že nie sú realitkou a vraj prostredníctvom tejto nerealitky majitelia len prezentujú svoje predávané nehnuteľnosti a to bez provízie, ktorú by ste za služby zaplatili realitnej kancelárii. Za akékoľvek ďalšie služby, o ktoré požiadate si však už musíte platiť a aj samotná prezentácia inzercie je zdarma len na obdobie jedného mesiaca. A preto sa zamýšľam nad tým, kde sa takýto predaj stáva pre predávajúceho výhodou. Argumentovať samopredaj tým, že „Majiteľ pozná svoju nehnuteľnosť najlepšie“ nie je úplne na mieste. Ak realitný maklér robí svoju prácu poctivo, s predávanou nehnuteľnosťou sa dôkladne oboznámi a pripraví proces a kvalitnú prezentáciu, ktorá priláka relevantný počet záujemcov, s ktorými ďalej pracuje.

Tak ako som už spomenul, pri predaji nehnuteľností nejde o „guľôčky“, ale o desiatky aj stovky tisíc eur. Samozrejme, že predaj nehnuteľností by mnohí zvládli aj sami, ak majú dostatok voľného času venovať sa predaju, aspoň minimálne skúsenosti v obchodovaní a schopnosť v komunikácii nielen so záujemcami, ale aj úradmi a bankami.

Dobrý realitný maklér Vám však ponúka nielen svoje služby, ale hlavne čas a skúsenosti v realitnej oblasti. Možno povedať, že práve skúsenosti odborníka v realitnej oblasti Vám môžu ušetriť oveľa väčšie množstvo financií ako je výška odmeny realitnej kancelárie. Váš predaj môže byť oveľa kratší čo predávajúcemu zase len ušetrí financie. Bezpečne Vás prevedie kompletným procesom predaja (ale i kúpy), odbremení Vás od všetkej komunikácie so záujemcami, zabezpečí právne náležitosti, rezerváciu nehnuteľnosti, potvrdenia správcov, sprostredkuje potrebné financovanie, Návrh na vklad, Kúpnu zmluvu, zabezpečí prepis energií u dodávateľov a na základe Protokolu o odovzdaní a prevzatí nehnuteľnosť aj odovzdá do užívania nového majiteľa. Pri prenájme zhodnotí kvalifikáciu záujemcov na základe požiadaviek majiteľa, zabezpečí zmluvy a bezproblémové odovzdanie do užívania. V neposlednom rade sa vytvára puto medzi klientom a maklérom a ten sa stáva jeho dlhoročným poradcom v realitnej oblasti.

Je toho oveľa viac čím si treba prejsť pri predaji, ale i prenájme nehnuteľnosti. No, kvalitu realitných služieb Vám len ťažko môže prezradiť mediálne známa tvár so sloganom na billboarde. Ak chcete skutočne dobrého realitného makléra, venujte chvíľu svojho času výberom vhodnej realitnej kancelárie vo Vašej lokalite, podotýkam vo Vašej lokalite, pretože len tak môže maklér nastaviť správny cenový odhad Vašej nehnuteľnosti čo taktiež ovplyvní čas a ďalší priebeh predaja.

Pozrite si referencie a hodnotenie makléra (kancelárie), zavolajte mu, porozprávajte sa s ním alebo si nájdite čas na stretnutie, kde Vám bližšie odprezentuje spôsob akým pracuje a prípadne aj svoje úspechy v obore. Pozrite si kvalitu prezentácie nehnuteľností v jeho ponuke. Dobrý realitný maklér zastupuje záujmy klienta a obhajuje správnu predajnú cenu od samého začiatku predaja. Žiadna mediálne známa osobnosť nevypovie kvality realitnej kancelárie. Zrkadlom dobrého makléra nie je mediálne známa osobnosť, ale sú to všetci jeho spokojný klienti a to ako na strane predávajúcej, tak aj kupujúcej.

hodnotenie-maklera.jpg

Záverom si dovolím tvrdiť, že sa považujem za zručného človeka, ale na náročnejšie práce si zavolám odborníka. Na vodu - vodára, na elektriku - elektrikára, o auto sa mi stará overený mechanik, na lekárske vyšetrenia chodím odborným lekárom. Pevne verím, že u Vás je to podobne. Preto neviem prečo by ste mali hazardovať pri predaji Vašej nie lacnej nehnuteľnosti len preto, že sa domnievate, že sa Vám podarí ušetriť! Pravý opak môže byť krutou pravdou.

Myslíte, že keď pán Lukáš Latiňák bude predávať svoj dom nájdete jeho inzerciu na „bazos“ pod prezývkou „Hurka" :) ? Ale no tak. Som si istý, že využije spoľahlivého realitného makléra.

 

Marián Bielik
Váš realitný maklér
www.marianbielik.sk
RE/MAX NaMax